دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
Monday, 15 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی منطبق بر نیاز جامعه و صنعت می شود
13

پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی منطبق بر نیاز جامعه و صنعت می شود. – ” معاون آموزشی وزارت علوم بیان کرد: پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی منطبق بر نیاز جامعه و صنعت می شود. قاسم عموعابدینی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا” درباره احتمال تغییر آزمون ها تحصیلات تکمیلی در سال های […]

پ
پ


پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی منطبق بر نیاز جامعه و صنعت می شود.

– ” معاون آموزشی وزارت علوم بیان کرد: پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی منطبق بر نیاز جامعه و صنعت می شود.

قاسم عموعابدینی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا” درباره احتمال تغییر آزمون ها تحصیلات تکمیلی در سال های آینده اظهار کرد: نظام پذیرش دانشجو به خصوص در دوره تحصیلات تکمیلی باید منطبق با نیاز جامعه باشد و این یک اصل مهم است.

وی افزود: برنامه ریزی کرده آیم که بتوانیم نظام جامع آموزش صنعت و جامعه را محقق کنیم.

اگر این امر تحقق پیدا کند محتوای درسی و رشته ها جهت گیری پیدا می کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم بیان کرد: در واقع این گونه به مدلی دست خواهیم یافت که دانشگاه ها آموزش ها را براساس نیاز جامعه و صنعت ارائه دهند، در این مسیر به دنبال نظام جدید پذیرش بر مبنای این هدف هستیم.

عموعابدینی اعلام کرد: البته هنوز طرحی نهایی نشده و در مرحله مطالعه جوانب این موضوع هستیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازآنا، پیش از این عموعابدینی، معاون آموزشی وزارت علوم گفته بود: باید اصلاحی در ساختار پذیرش دانشجو و روش های پذیرش انجام شود و فعالیت استادان باید در جهت رفع مشکلات کشور باشد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات استادان و نخبگان برای برنامه ریزی های انجام شده در این معاونت بیان کرده بود: ما می خواهیم برنامه ها و طرح هایمان را با نظرسنجی استادان بررسی کنیم تا بتوانیم نظام آموزشی را احیا و بازسازی یا به صورت نوین مطرح کنیم.

وی گفته بود: پذیرش دانشجوی دکتری و ارشد به دو صورت می تواند انجام شود یکی اینکه به صورت حاکمیتی باشد، مانند فناوری های خط شکن که لازم است دانشجویان مستعد در این مسیر وارد شده و کادر سازی صورت گیرد.

یکی مربوط به دانشگاه صنعتی است که باید با صنعت قرارداد بسته شود و عنوان مورد نیاز صنعت در دفترچه پذیرش سازمان سنجش آورده شود.

باید برای یک کد، پروژه معرفی شود در این صورت است که دانشجو هم ارتباط با صنعت دارد و هم حقوق خواهد داشت.

در طرح تحول باید استاد محوری شکل بگیرد.

در حوزه گسترش و برنامه ریزی شوراهای تحولی شکل گرفته.

این شورا تلاش می کند تمام کشور را معطوف به خود کند.

باید دانشگاه ها مأموریت گرا شوند.

انتهای پیام/۴۰۴۰/
کلید واژه ها: تحصیلات تکمیلیپذیرش دانشجومعاون آموزشی وزارت علومتحصیلاتجامعهتکمیلیجامعپذیرشدانشجومعاون آموزشینیازصنعتآموزشوزارت علومدانشگاهآموزشینظامبرنامه ریزیمعاونوزارتدانشگاه هابیانعلومخبرگزاریخبرنگارگفت وگوبرنامهاحتمالآزمونتغییرSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.