پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
پیشنهاد تاسیس پارک علم و فناوری های نرم ویژه علوم انسانی
28

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نشست هم اندیشی رییس و مدیران موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و دکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم و مدیران آن حوزه در محل موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برگزار شد. – ” معاون فناوری و نوآوری […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نشست هم اندیشی رییس و مدیران موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و دکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم و مدیران آن حوزه در محل موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برگزار شد.

– ” معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: پیشنهاد من به موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی تاسیس مرکز کارآفرینی و نوآوری در موسسه و سپس پارک علم و فناوری نرم ویژه علوم انسانی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نشست هم اندیشی رییس و مدیران موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و دکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم و مدیران آن حوزه در محل موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برگزار شد.

خیرالدین در این نشست با اشاره خصوصیات مدیریتی دکتر طاهری نیا رییس موسسه به سابقه موسسه و جایگاه ویژه آن در ادوار مختلف پرداخت و ادامه داد: این موسسه مغزافزار آموزش عالی است و باید متولی آمار آموزش عالی نیز باشد.

آماری که از سوی موسسه منتشر می شود مستند است و مبنای تصمیم گیری مدیران آموزش عالی قرار می گیرد و از موسسه می خواهم تا آمار حوزه پارک های علم و فناوری و دانش بنیان را بررسی کند.

تاسیس پارک علم و فناوری ویژه علوم انسانیوی در ادامه با اشاره به اهداف ذکر شده در اساسنامه موسسه گفت: پیشنهاد من این است در بازنگری اساسنامه موسسه به ماموریت های جدید و رویکرد های نوین مثل فناوری و نوآوری توجه ویژه ای داشته باشید.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: پیشنهاد دیگر من به موسسه با توجه به ظرفیت آن در ابتدا تاسیس مرکز کارآفرینی و نوآوری در موسسه و سپس پارک علم و فناوری نرم ویژه علوم انسانی است.

تاسیس مرکز رشد باعث ایجاد بستر مناسب برای تحولات نوآورانه و فناورانه می شود.

اختصاص اتاق های فکر به موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالیخیرالدین با اشاره به تاسیس اتاق های فکر شانزده گانه در وزارت علوم گفت: معاونت فناوری و نوآوری آمادگی دارد یکی از اتاق های فکر را به موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی محول کند؛ لذا پس از هماهنگی های لازم، دبیرخانه یکی از اتاق های فکر به موسسه اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: موسسه با ارائه پروپوزال های مختلف به معاونت فناوری و نوآوری اعلام کند که چه کار هایی می تواند برای معاونت انجام دهد تا ما پس از بررسی پیشنهاد های دریافتی و اولویت بندی آن ها شروع به همکاری کنیم، زیرا مشکلات عدیده ای در حوزه فناوری وجود دارد که نیازمند پژوهش است.

به عنوان مثال آیا پارک های علم و فناوری مسیر را درست می روند؟ موسسه می تواند با استفاده از توان موجود در بخش GIS چالش ها را احصاء و نسبت به ارائه راهکار اقدام کند.

خیرالدین با بیان اینکه فناوری ثبت اختراع است و نوآوری تجاری سازی ایده است، ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما این است که استاد در دانشگاه فناوری را ایجاد می کند، اما این فناوری تبدیل به نوآوری نمی شود.

دره مرگ فناوری نیاز به تحقیقات گسترده دارد و اینکه چه اقداماتی باید صورت گیرد تا از این دره عبور کنیم.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم در ادامه با اشاره به مطالب مطرح شده همچون طرح های اشتغال و کارآفرینی، اکو سیستم نوآوری و.

از سوی اعضای هیات علمی موسسه پیشنهاد داد این موارد در قالب یک تفاهم نامه جامع بین دو طرف اجرایی شود.

کلید واژه ها: برنامه ریزیآموزش عالیموسسهپارک علم و فناوریبرنامهفناوریوزارت علومنشست هم اندیشیآموزشپژوهشخیرالدینبرگزارنوآوریمدیرانعلم و فناوریعلوم انسانیعالیعلومهم اندیشیخبرگزاریمعاونوزارتدانشگاهپیشنهادمرکز کارآفرینیفناوری های نرمویژهنشسترییسدکترSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.