دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
Monday, 23 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
کارکنان دانشگاه‌ها حافظه جمعی و تاریخ شفاهی آموزش عالی هستند / مدیران به نظرات کارشناسی کارکنان (یاوران علمی) توجه کنند
3

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه‌های کشور گفت: مدیران به نظرات کارشناسی کارکنان (یاوران علمی) توجه کنند. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در این دیدار که در ادامه نشست‌های گذشته وی با اعضای شوراهای صنفی دانشگاه‌ها صورت گرفت؛ اظهار داشت: کارکنان دانشگاه‌ها […]

پ
پ


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه‌های کشور گفت: مدیران به نظرات کارشناسی کارکنان (یاوران علمی) توجه کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در این دیدار که در ادامه نشست‌های گذشته وی با اعضای شوراهای صنفی دانشگاه‌ها صورت گرفت؛ اظهار داشت: کارکنان دانشگاه‌ها از اقشاری هستند که نسبت به دانشجویان و اعضای هیئت علمی، ماندگاری بیشتری در محیط دانشگاه‌ها دارند و به نوعی حافظه جمعی و تاریخ شفاهی دانشگاه هستند؛ بنابراین دانشگاه را خانه خود می‌دانند و نقش مهمی در اجرای وظایف و مأموریت‌های دانشگاه دارند.

وزیر علوم تاکید کرد: باید شرایطی در دانشگاه‌ها ایجاد شود که کارکنان و اعضای هیئت علمی با روحیه، شور و نشاط و انگیزه بالا در محل فعالیت خود حضور یابند و با جدیت و فارغ از دغدغه ها، نقش تربیتی خود را در خدمت به دانشجویان که امانت‌های جامعه هستند انجام دهند.

وی پس از استماع سخنان اعضای شورای صنفی مرکزی کارکنان دانشگاه ها گفت: مطالبات کارکنان دانشگاه‌ها به گونه‌ای مطرح شود که در راستای منافع عمومی جامعه باشد و تفاوت‌های بین افراد و دانشگاه‌ها از نظر کارایی و اثربخشی هم در نظر گرفته شود.

وزیر علوم تاکید کرد: در کنار تجربه و سوابق تحصیلی باید کارایی اعضای هیات علمی و کارکنان در تحقق نقش علمی دانشگاه‌ها هم لحاظ شود و علاوه بر آن شرایط خاص هر دانشگاه از نظر قرارگیری در مناطق محروم یا میزان ارتباط با جامعه، داشتن قراردادهای پژوهشی و درآمد اختصاصی بیشتر هم لحاظ شود.

دکتر زلفی‌گل، در پاسخ به یکی از تقاضاهای مطرح شده در نشست مبنی بر استفاده از اراضی دولتی برای مسکن کارکنان گفت: اراضی دانشگاه ها متعلق به نسل آینده است و دانشگاه‌ها برنامه‌های مختلفی برای آن در نظر گرفته‌اند ولی اگر تعاونی‌های مسکن دانشگاه‌ها و اعضای هیئت علمی می‌توانند از زمین‌های در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن و یا سایر اراضی دولت برای موضوع تامین مسکن استفاده کنند این اقدام مورد حمایت مسئولان دانشگاه و وزارت علوم است.

دکتر زلفی گل همچنین در پاسخ به تقاضای نمایندگان دانشگاه‌ها مبنی بر اعمال مدارک تحصیلی و امکان تحصیل کارکنان در مقاطع بالاتر گفت: نکته اساسی این است که باید امکان رشد و پیشرفت برای همه اعم از کارکنان و اعضای هیات علمی وجود داشته باشد و در این زمینه باید ابعاد مختلف اعمال مدرک و ادامه تحصیل کارکنان مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر زلفی‌گل در خصوص مشارکت کارکنان در شوراهای دانشگاه‌ها و مجامع تصمیم‌گیر گفت: آیین‌نامه مدیریت دانشگاه‌ها در حال بازبینی است و در آیین نامه جدید در کنار شوراهای موجود، شورایی نیز به عنوان شورای اداری مالی در دانشگاه‌ها ایجاد خواهد شد که به مسائل خاص کارکنان و امور اداری مالی آنان بپردازد.

در این نشست اعضای نمایندگان و اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه‌ها به نمایندگی از کارکنان دانشگاه‌ها؛ دغدغه ها و مسائلی را مطرح کردند که مهم‌ترین آنها شامل بازبینی آیین‌نامه استخدامی کارکنان غیر هیات‌علمی با مشورت کارکنان دانشگاه‌ها،، امکان استفاده کارکنان دانشگاه‌ها از اراضی و مسکن دولتی، اعمال مدرک تحصیلی و امکان تحصیل در مقاطع بالاتر بود.

 Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.