شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱
Saturday, 3 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
کانون های همیاران سلامت در دانشگاه ها ترمیم می شوند | کانون
29

کانون های سلامت دانشگاه ها در سه سال کرونایی دچار آسیب شده اند، مهمترین اقدامی که امسال با کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی انجام خواهیم داد، – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شیراز، هاشم داداش پور، روز چهارشنبه در پنجمین همایش سراسری کانون های دانشجویی همیاران سلامت در شیراز، با […]

پ
پ


کانون های سلامت دانشگاه ها در سه سال کرونایی دچار آسیب شده اند، مهمترین اقدامی که امسال با کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی انجام خواهیم داد، – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شیراز، هاشم داداش پور، روز چهارشنبه در پنجمین همایش سراسری کانون های دانشجویی همیاران سلامت در شیراز، با اشاره به شیوع از دانشجویان خواست که ارتباط خود را با مراکز مشاوره برقرار کنند و مشکلات خود را به این مراکز ارجاع دهند و از آنها کمک بگیرند.

داداش پور افزود: در دو دهه اخیر بحث تاسیس نهادهای دانشجویی اهمیت بسیاری پیدا کرد و به همین دلیل معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم توانست نهادهای زیادی را در دانشگاه های کشور تاسیس کند.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، حداقل ۲۰ هزار تشکل اعم از کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی و انجمن های علمی و دانشجویی که کانون سلامت هم جزو آنها است تاسیس شده که از میان این ۴۸۸ کانون همیاران سلامت، تشکیلاتی به نام کانون همیاران سلامت دانشجویی ایجاد شده که بیانگر اهمیت و اثرگذاری این نهاد در حوزه دانشجویی در دانشگاه های کشور است.

او افزود: به همین دلیل برای ما اهمیت زیادی دارد که در کنار کسانی که در حوزه همیاران سلامت هستند باشیم و به آنها کمک کنیم تا بتوانند در دانشگاه های کشور اثرگذاری لازم را داشته باشند.

افزایش تنش ها و مسائل روانی و اجتماعی دانشگاه ها مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت و سبک زندگی” سازمان امور دانشجویان هم گفت: طی دو و نیم سال گذشته که کاهش فعالیت حضوری دانشجویان را به دلیل شیوع کرونا شاهد بودیم، تنش ها، و مسائل روانی و اجتماعی دانشگاه ها نیز افزایش یافته است.

ابراهیم نعیمی افزود: بر همین اساس، مقرر شد که به جای اینکه در مراکز مشاوره بنشینیم تا دانشجویی به ما مراجعه کند تا ما کار درمان را شروع کنیم، آگاهانه و فعالانه اجازه ندهیم که ورودی مراکز مشاوره افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: باید فعالیت هایی تعریف کنیم که در آنها فضای شور، نشاط و پویایی دانشجویان و آینده سازان به سمت و سویی برود که این توانمندسازی و ارتقاء برای خودشان و نزدیکانشان کارگشا باشد.

انتهای خبر/خ
کلید واژه ها: معاونت فرهنگیدانشگاه هااجتماعیهمیاران سلامتکانونفرهنگیدانشجوییدانشگاهبه گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارسسلامتوزارت علوممعاونتکانون های دانشجوییدانشگاه های کشورانجمن های علمیخبرگزاری فارسمراکز مشاورهگزارشمراکزوزارتتاسیسدانشجویانچهارشنبهعلومخبرگزاریکروناییبرقرارمشکلاتمشاورهسراسریSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.