پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
کسب رتبه عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در جایزه بزرگ معمار ۱۴۰۰
3

«پروژۀ حیات بیمارستان نیک» طراحی شده توسط دکتر مرتضی ادیب، مدیر گروه معماری منظر و بازسازی و مهندس مریم یوسفی، کارشناس ارشد معماری منظر دانشگاه شهید بهشتی، از دفتر معماران زمینه، موفق به دریافت رتبه سوم در بخش ساختمان‌های عمومی از مسابقه بزرگ ملی معمار ۱۴۰۰ شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم […]

پ
پ


«پروژۀ حیات بیمارستان نیک» طراحی شده توسط دکتر مرتضی ادیب، مدیر گروه معماری منظر و بازسازی و مهندس مریم یوسفی، کارشناس ارشد معماری منظر دانشگاه شهید بهشتی، از دفتر معماران زمینه، موفق به دریافت رتبه سوم در بخش ساختمان‌های عمومی از مسابقه بزرگ ملی معمار ۱۴۰۰ شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، ” بیمارستان و کلینیک نیک” مجموعه درمانی خیریه‌ای در نیک‌آباد، شهری کوچک در فاصله ۱۰۰ کیلومتری در شرق اصفهان و نزدیک به تالاب گاوخونی است. حیاتِ بیمارستان نیک در زمینی به مساحت سه هکتار، بخشی از برنامه توسعه پیش‌بینی‌شده برای ساماندهی کیفی محیط و افزایش بهره‌وری اقتصادی این مجموعه خیریه است. گام اول این برنامه بلندمدت، با طراحی عرصه ورودی و میانِ ساختمان بیمارستان امام (دهه ۶۰)، کلینیک نیک (دهه ۷۰) و بیمارستان نیک (۱۳۹۹)، به‌عنوان بناهای موجود درسایت تعریف شد.

این پروژه به دنبال بازتعریف فضای پروژه‌های درمانی درجستجوی الگویی است که استانداردها و نیازهای اولیه فضاهای درمانی مانند خوانایی و سهولت حرکت را تأمین کند؛ گره‌های سایت را بگشاید و با هموار کردن جریان زندگی به ساعات حضور مخاطب کیفیت ببخشد و فشارهای روانی محیط درمانی را کاهش دهد. منعطف، سیال و قابل بسط باشد و بتواند با توسعۀ آینده تطبیق پیدا کند و با توجه به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر یک بیمارستان خیریه، ازنظر اقتصادی، متریال و روش ساخت به‌صرفه باشد و بار سنگین مالی تحمیل نکند. همچنین بتواند علاوه بر لندسکیپ بیمارستانی، به عنوان فضاهایی شهری در اختیار مردم قرار گیرد.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.