جمعه, ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
Friday, 1 July , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
کمیسیون سیاسی اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری در قم تشکیل جلسه داد
49

کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری امروز پنجشنبه ۱۹ خرداد با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در قم تشکیل جلسه داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها و برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ارتقای جایگاه علمی و معنوی دانشگاهها و مراکز آموزش […]

پ
پ


کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری امروز پنجشنبه ۱۹ خرداد با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در قم تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها و برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ارتقای جایگاه علمی و معنوی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام والملسمین ملکوتی مخبر کمیسیون سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حراست مجلس خبرگان رهبری گفت: مطلوب نظام جمهوری اسلامی این است که به رتبه بندی علمی دانشگاه‌ها توجه شود تا ایران اسلامی جایگاه علمی خود نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان را ارتقاء دهد.

وی همچنین با تاکید اعضای کمیسیون بر لزوم اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: این موضوع همواره مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب است و باید برای تحقق آن تلاش شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اسلامی شدن دانشگاه‌ها به این معناست که واقعیات اسلام با علم و منطق آنطوری که مناسب است برای دانشجویان تشریح و تبیین شود.

دکتر زلفی گل وزیر علوم علوم، تحقیقات و فناوری هم در پایان این جلسه، هم اندیشی با علما و اعضای مجلس خبرگان رهبری، بعنوان دغدغه‌مندان آگاه به مسائل روز جامعه را موجب تقویت و پویایی مجموعه‌های علمی و دانشگاهی دانست و نظرات و بیان مطالب توسط اعضای این کمیسیون در تحقق اهداف فرهنگی، اجتماعی و نوآورانه این وزارتخانه دنبال می شود.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.