دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
Monday, 4 July , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
گفت‌وگوی صمیمی وزیر علوم با دانشجویان دانشگاه قم
22

وزیر علوم‌، تحقیقات و‌فناوری در حاشیه حضور در دانشگاه قم با دانشجویان این دانشگاه دیدار و گفت‌وگوی صمیمی داشت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، دکتر محمدعلی زلفی گل در دیداری صمیمی با دانشجویان این دانشگاه با بیان اینکه بینش و بلوغ علمی دانشگاهیان بیش از پیش افزایش یافته است، […]

پ
پ


وزیر علوم‌، تحقیقات و‌فناوری در حاشیه حضور در دانشگاه قم با دانشجویان این دانشگاه دیدار و گفت‌وگوی صمیمی داشت.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، دکتر محمدعلی زلفی گل در دیداری صمیمی با دانشجویان این دانشگاه با بیان اینکه بینش و بلوغ علمی دانشگاهیان بیش از پیش افزایش یافته است، گفت: باید تلاش شود که مسائل کشور احصاء شده و از ظرفیت تحقیقاتی اساتید و دانشجویان در راستای نیازهای کشور استفاده شود و با توجه به این بلوغ علمی که در دانشجویان مقطع لیسانس شاهد هستیم امید آن می رود که دانشگاه‌ها به یاری خدا مسیر خود را به درستی طی می‌کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه یکی از برنامه‌هایی که بنده کارش را بلافاصله پس از حضور در وزارتخانه انجام دادم، همین خواسته شما یعنی هدفمند کردن پژوهش‌های دانشگاهی بود که در همین راستا، سامانه نظام ایده‌ها و نیازها در هفته معلم راه اندازی شد و بر همین اساس، صنایع خصوصی و دولتی موظف هستند که تمام نیاز‌های خود را در این سامانه ثبت کنند.

زلفی‌گل با بیان اینکه طرح این سامانه به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده، افزود: بودجه این طرح در قانون بودجه ۱۴۰۱ مصوب شده تا افراد بتوانند در بخش‌های پژوهشی با رعایت قوانینی استفاده کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین گفت: برای مثال در این سامانه مشخص می‌شود که در اقتصاد اسلامی کشور چه مسائلی وجود دارد و مربوط به کدام وزارتخانه و صنعت است یا تمامی ورودی گمرک را ثبت می‌کنیم که پژوهشگر‌های ما بدانند که چه موادی، چه وسایلی و چه دارویی وارد می‌شود، تا در معرض دید دانشجویان ارشد و دکتری قرار گرفته و افرادی که پایان‌نامه‌های پژوهشی خود را در این سامانه ثبت کنند حمایت و تشویق‌هایی برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

وی در پایان با اشاره به درخواست دانشجویان جهت تاسیس پژوهشکده افزود: با همت دانشگاه قم و دانشجویان و با رعایت پروتکل‌ها می‌توان پژوهشکده‌ای در راستای دغدغه به حق دانشجویان برای احصاء نیازهای کشور و راه حل رفع موانع تاسیس شود.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.