دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
Monday, 27 May , 2024
«مهار تورم و رشد تولید»
جستجو
پ
پ

دانشگاه بین المللی چابهار در اجرای سیاست­های حمایتی خود و به استناد آیین نامه­ های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از میان داوطلبین غیرایرانی علاقمند به تحصیلات دانشگاهی بصورت بورسیه تحصیلی (معاف از شهریه آموزشی و یا رفاهی) و کمک هزینه تحصیلی، دانشجو می­ پذیرد. متقاضان ثبت نام می­توانند تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۳  شرایط پذیرش را مطالعه و نسبت به ثبت نام بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند.

تقویم ثبت نام دانشجویان غیرایرانی (ویژه دانشجویان غیر فارسی زبان)

تقویم ثبت نام دانشجویان غیرایرانی جهت درج در سایت دانشگاه (ویژه دانشجویان فارسی زبان)

شرایط عمومی پذیرش:

انواع بورس سواحل مکران در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰:

لیست رشته های پذیرش بورس سواحل مکران:

∴ فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک
∴ مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت
∴ مهندسی عمران گرایش سازه
∴ مهندسی تکنولوژی آموزشی
∴ مدیریت مالی
∴ مدیریت بازرگانی
∴ مدیریت کسب و کار
∴ حقوق تجارت بین الملل
∴ جغرافیا و برنامه ریزی آمایش سرزمین

∴ مهندسی عمران
∴ مهندسی معدن
∴ مهندسی کامپیوتر
∴ مدیریت بانکداری
∴ مدیریت بازرگانی
∴ مدیریت صنعتی
∴ زبان و ادبیات انگلیسی
∴ علوم تربیتی
∴ حقوق
∴ اقتصاد
∴ مهندسی معماری

شهریه‌های تحصیلی و رفاهی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین المللی چابهاربرای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

۵٫ شهریه های تحصیلی دانشگاه:

۱٫ شهریه‌های تحصیلی دانشگاه بر مبنای واحد پول جمهوری اسلامی ایران (ریال) می باشد. هزینه های آموزشی و رفاهی باید به شماره حساب ذیل واریز شود:
• شماره حساب ۰۱۱۵۳۶۹۸۱۵۰۰۲ بانک صادرات به نام دانشگاه بین المللی چابهار.
۲٫ میزان شهریه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی به پیشنهاد شورای پذیرش و با تایید هیأت امنای دانشگاه برای هر ورودی تعیین می گردد.
۳٫ شهریه دانشجویان غیرایرانی به دو صورت شهریه ثابت و شهریه متغیر است.
۵٫ شهریه های آموزشی مرکز آموزش زبان فارسی:
پذیرفته شدگان که فارغ التحصیل مراکز آموزشی غیرایرانی بوده و ملزم به گذراندن دوره های مرکز آموزش زبان فارسی هستند، برای هر یک از دوره های آموزشی مرکز موظف به پرداخت شهریه‌های تحصیلی بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه به شرح جدول ذیل می‌باشند:

تبصره۲: دانشجویان غیرایرانی که ملزم به گذراندن دوره های آموزشی مرکز آموزش زبان فارسی می شوند، در صورت شرکت در آزمون بسندگی(تعیین سطح)، موظف به پرداخت هزینه‏ های مربوطه می باشند.

۶٫ شهریه های رفاهی دانشگاه:
دانشجویان غیرایرانی در صورت استفاده از خدمات رفاهی دانشگاه موظف به پرداخت شهریه های رفاهی بصورت ماهیانه بر اساس جدول زیر می باشند:

تبصره ۳: هزینه های رفاهی ذکر شده در جدول فوق الذکر، باید به شماره حساب ذیل واریز شود:
• شماره حساب ۰۱۱۵۳۶۹۸۱۵۰۰۲ بانک صادرات به نام دانشگاه بین المللی چابهار .

۷٫ شهریه های آموزشی دانشگاه در هر نیمسال تحصیلی بر حسب رشته و مقطع تحصیلی:
دانشجویان غیرایرانی، در هر نیمسال تحصیلی ملزم به پرداخت شهریه های آموزشی مصوب هیأت امنای دانشگاه بر حسب نوع رشته و مقطع تحصیلی پذیرفته شده طبق جداول ذیل می باشند:

شهریه ثابت و متغیر در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

شهریه ثابت و متغیر در مقطع کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

تبصره ۴: مبالغ شهریه فوق فقط برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ معتبر می باشد (به جز شهریه ثابت که تا پایان دوره تحصیلی برای هر ورودی غیر قابل تغییر است.) و برای سال های بعد میزان افزایش شهریه های متغیر، پایان نامه، دروس عملی و پروژه بر اساس آخرین مصوبه هیأت امنای دانشگاه محاسبه می شود.
۸٫ در صورت انصراف و یا عدم مراجعه‏ داوطلب بعد از نام‌نویسی اولیه، وجه واریزی پذیرفته شدگان غیرایرانی قابل برگشت نیست و ضمناً قابل انتقال نیز نمی باشد.
۹٫ در صورت عدم ارائه‏ مجوز پذیرش به پذیرفته شدگان غیرایرانی از سوی وزارت علوم، کل وجه واریزی قابل استرداد است.
۱۰٫ شهریه ثابت آموزشی نیمسال های باقیمانده‏ دانشجویان که بر اساس شیوه نامه های پذیرش دانشجویان غیرایرانی دانشگاه در سال های قبل پذیرش شده اند، بر اساس سال ورود و شهریه های متغیر نیز بر اساس آخرین مصوبه هیأت امنای دانشگاه محاسبه می شود.

نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای پذیرش

داوطلبانی که از شرایط مندرج در این شیوه نامه برخوردارند و تمایل به پذیرش دارند، باید درخواست خود را در سامانه پذیرش الکترونیکی دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان به نشانی: http://saorg.ir:8081/ ثبت کنند. داوطلب قبل از ورود به سامانه و ثبت درخواست خود، باید اسکن مدارک لازم ذیل را جهت بارگذاری در سامانه آماده نماید:

Ξ در قسمت نام دانشگاه با وارد کردن کد [۹۹] دانشگاه بین المللی چابهار را انتخاب نمایید≡۱٫ آخرین مدرک تحصیلی.
۲٫ ریز نمرات.
۳٫ گذرنامه یا کارت اقامتی معتبر.
۴٫ توصیه نامه های علمی از دو استاد آخرین مقطع تحصیلی. (ویژه متقاضیان کارشناسی ارشد )
۵٫ گواهی پزشکی صحت سلامت جسمی (از بیماری‌های واگیردار و صعب العلاج) و روحی که به تأیید نمایندگی‌های سیاسی یا کنسولی جمهوری اسلامی ایران در کشور متبوع دانشجو رسیده باشد.
۶٫ یک قطعه عکس پرسنلی ٤ × ٣ جدید.
۷٫ رسید بانکی مبلغ واریز شده به حساب دانشگاه بابت هزینه‏ کارشناسی و بررسی مدارک بر حسب نوع مقطع تحصیلی مورد درخواست طبق جدول زیر:

تبصره ۶: داوطلبان غیر ایرانی متقاضی دوره‏ کارشناسی که از مراکز آموزشی ایران فارغ التحصیل شده اند، لازم است مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه نمایند.
تبصره‏ ۷: مدارک تحصیلی ترجمه شده شامل دانشنامه و ریز نمرات داوطلبانی که از مراکز آموزشی غیرایرانی دانش آموخته شده¬اند، باید به تأیید نمایندگی‌های سیاسی یا کنسولی جمهوری اسلامی ایران در کشور متبوع داوطلبان رسیده باشد.