لوگو چابهار
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۶:۳۷:۱۳

گسترش زبان فارسی، ایران شناسی و اسلام شناسی در خارج از کشور

در مسیر دانشگاه نسل چهارم

[ad_1]

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم از اعزام ۷۰ استاد به خارج از کشور در جهت گسترش زبان فارسی، ایران شناسی و اسلام شناسی خبر داد.

– دکتر وحید حدادی اصل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به گسترش حوزه زبان فارسی، ایران شناسی و اسلام شناسی در خارج از کشور گفت: در حوزه گسترش زبان فارسی، ایران شناسی و اسلام شناسی توانسته ایم حدود ۷۰ استاد را برای اعزام به کشورهای خارجی آماده کرده و امیدواریم تعداد این اساتید به ۸۰ استاد افزایش یابد.

وی مهمترین اولویت وزارت علوم در سال جدید را عرضه دانش فنی ایران در جهان عنوان کرد و افزود: حوزه بین الملل چهار محور دارد که شامل محور دانشجویی، تبادل استاد و استفاده از روابط دانشگاه ها، محور فناوری و گسترش زبان فارسی است.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ادامه داد: در حوزه دانشجویی نیز تمرکز ما بر جذب دانشجویان خارجی با کشورهای اطراف است.

این دانشجویان با بورس و هزینه خود می آیند.

در بحث تبادل استاد نیز به اساتید کمک می کنیم اما بیشتر تمرکز ما بر بحث فناوری است دراین بحث پیگیر این موضوع هستیم که دانش فنی که در ایران تولید شده است را به دنیا عرضه کنیم.

وی با اشاره به ارتباطات علمی با کشورهای دنیا گفت: ما جز با رژیم صهیونیستی و انگلیس محدودیتی برای برقرار ارتباط علمی با کشوره

[ad_2]

Source link

می توانید در خبرنامه دانشگاه عضو شوید

اطلاع از تمامی اخبار و اطلاعیه های آموزشی

اخبار مرتبط

دانشگاه بین المللی چابهار

در مسیر دانشگاه نسل چهارم

دانشگاه بین المللی چابهار