لوگو چابهار
سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ , ۱۵:۴۰:۳۲

۶۰ دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه بین المللی چابهار مشغول به تحصیل شدند

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: ۶۰ دانشجوی افغانستانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های آموزش تجارت حقوق بین‌الملل، فناوری آموزشی آمایش سرزمین، عمران گرایش ساخت و سازه، معماری، رایانه، آموزش ابتدایی و بازرگانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند.

در مسیر دانشگاه نسل چهارم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه بین المللی چابهار دکتر ناصر آبروش سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار اظهار داشت: با دستورالعمل‌هایی که برای جذب دانشجویان غیر ایرانی ابلاغ شده بود، مذاکراتی برای پذیرش دانشجویان غیر ایرانی انجام شد که در اولین دوره پذیرش تعداد ۶۰ دانشجو جذب دانشگاه بین المللی چابهار شدند.

وی افزود: از بین تعداد دانشجویان جذب شده کشور افغانستان ۵۲ نفر مرد و هشت نفر زن هستند که این نشان دهنده توجه کشورهای همسایه به ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه بین المللی چابهار است.

سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار گفت:حضور دانشجویان غیر ایرانی در چابهار باعث نقش آفرینی توسعه اقتصادی این شهرستان و حتی استان سیستان ‌و بلوچستان خواهد شد.

آبروش تصریح کرد: در توسعه اقتصادی و گردشگری یک جامعه، رونق اقتصادی علمی و گردشگری علمی اهمیت بالایی دارد و نقش بسزایی در رونق اقتصادی ایفا می‌کند بنابراین حضور دانشجویان غیر ایرانی و تحصیل آنان در منطقه آزاد چابهار علاوه‌بر ارزآوری سبب رونق کسب و کار در منطقه خواهد شد.

وی بیان کرد: برنامه ما این است که در آینده این دانشجویان نمایندگان جهانی برای معرفی ظرفیت‌های علمی، گردشگری و اقتصادی استان سیستان‌وبلوچستان در کشور خودشان باشند و این زنجیره سبب حضور سرمایه گذاران خارجی در منطقه خواهد بود.

سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار خاطر نشان کرد: با توجه به فراگیر شدن ویروس منحوس کرونا و تحت تاثیر قرارگرفتن وضعیت اقتصادی جامعه، دانشگاه بین المللی چابهار همانند سایر مراکز آموزشی کشور در راستای پیشگیری از شیوع  این ویروس فعالیت‌های آموزشی خود را با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی و شهرستانی مبارزه با کرونا محدود کرده است.

می توانید در خبرنامه دانشگاه عضو شوید

اطلاع از تمامی اخبار و اطلاعیه های آموزشی

اخبار مرتبط

دانشگاه بین المللی چابهار

در مسیر دانشگاه نسل چهارم

دانشگاه بین المللی چابهار